Zaproszenie na rodzinną wycieczkę edukacyjną „Śladami Mikołaja Kopernika”

Zapraszam wszystkich chętnych na rodzinną wycieczkę edukacyjną do Torunia „Śladami Mikołaja Kopernika”. Wycieczka odbędzie się w sobotę 23 października.

Pomysł

Wycieczka edukacyjna po Toruniu odbędzie się w godzinach 10:00-17:00. Torunia rekomendować nie trzeba, dodam tylko, że będziemy poruszać się w obrębie Starego Miasta i poznawać historię, kulturę, obyczaje i wiele innych ciekawych motywów z różnych dziedzin życia w tym pięknym mieście. Naszym nauczycielem prowadzącym będzie Tomasz Strużanowski, toruński nauczyciel historii i języka angielskiego, osobiście mój dobry przyjaciel. Jest to osoba wielce kreatywna, nie zabraknie więc ciekawych miejsc, pomysłów i niespodzianek. Dobra nauka i zabawa gwarantowana dla wszystkich – młodszych i starszych uczniów oraz ich opiekunów.

Organizacja

Dla orientacji podaję czas przejazdu samochodem autostradą z centrum Łodzi do Starego Miasta w Toruniu: 2 godz. 10 min. Trzeba więc wyjechać przed 8:00, żeby się nie spóźnić. Jedziemy własnym autem. Jeśli ktoś potrzebuje zabrać się z inną rodziną, proszę o informację w formularzu zgłoszeniowym. Jeśli ktoś dysponuje miejscami wolnymi w samochodzie, także proszę o informację w formularzu zgłoszeniowym. Już dziś mam pierwsze deklaracje wolnych miejsc w aucie, można więc korzystać z tej formy transportu.

Wycieczka ma charakter rodzinny, a opiekę nad dziećmi sprawują rodzice (ew. inni opiekunowie np. babcia czy dziadek)- nie organizujemy wycieczki szkolnej (nie jesteśmyjedną grupą szkolną pod opieką nauczycieli).

Osobom zgłoszonym przez formularz wyślemy szczegółowe informacje, gdzie spotykamy się o godzinie 10:00 w Toruniu, gdzie można zaparkować oraz w jaki sposób zarezerwować sobie przez internet wejściówki do wskazanych niżej obiektów. Wejściówki zamawiamy indywidualnie według potrzeb danej rodziny. Gdyby z jakiegoś powodu nie udało się zarezerwować wejściówki do obiektu, przygotowaliśmy w tym czasie zajęcia alternatywne.

Koszty

Uczestnictwo w wycieczce za 1 ucznia: 50 zł (drugie dziecko z rodzeństwa 25 zł, trzecie i kolejne z rodzeństwa gratis). Rodzice i opiekunowie nie płacą.

Planetarium – uczniowie (z legitymacją) 13 zł, dorośli 17

Muzeum Piernika – dzieci 24 zł, dorośli 29 zł,

Pozostałe miejsca i obiekty: gratis (miejsca ogólnodostępne niepłatne)

Dojazd: we własnym zakresie

Parkowanie: ok. 8,50-10,00 zł za parkowanie w godz. 9:30-15:00 (po 15:00 niepłatne) w strefie B (w tej strefie zaproponujemy miejsce do parkowania).

Posiłek: zaplanowaliśmy miejsce do posiłku zabranego z domu, zapewniamy herbatę i kawę – można w tym czasie udać się na indywidualny posiłek w inne miejsce.

Motywacja

Zapewne nie trzeba specjalnie motywować przekonanych do takiej formy wycieczki. Dodam więc tylko, że wideo relacja z wycieczki po Łodzi z 2 października jest na naszym profilu facebookowym. W Toruniu będzie jeszcze piękniej i ciekawiej. Na tę chwilę nie ograniczamy listy uczestników, jednak gdyby zapisywały się tłumy, będziemy zamykać listę. Więc… kto pierwszy, ten lepszy!

Zapisy

Chętnych na wycieczkę proszę o wypełnienie formularza zapisów: https://forms.office.com/r/8T7YfQNnU4