Zaproszenie na rodzinną wycieczkę edukacyjną „Śladami Mikołaja Kopernika”

Zaproszenie na rodzinną wycieczkę edukacyjną „Śladami Mikołaja Kopernika”

Zapraszam wszystkich chętnych na rodzinną wycieczkę edukacyjną do Torunia „Śladami Mikołaja Kopernika”. Wycieczka odbędzie się w sobotę 23 października.

Pomysł

Wycieczka edukacyjna po Toruniu odbędzie się w godzinach 10:00-17:00. Torunia rekomendować nie trzeba, dodam tylko, że będziemy poruszać się w obrębie Starego Miasta i poznawać historię, kulturę, obyczaje i wiele innych ciekawych motywów z różnych dziedzin życia w tym pięknym mieście. Naszym nauczycielem prowadzącym będzie Tomasz Strużanowski, toruński nauczyciel historii i języka angielskiego, osobiście mój dobry przyjaciel. Jest to osoba wielce kreatywna, nie zabraknie więc ciekawych miejsc, pomysłów i niespodzianek. Dobra nauka i zabawa gwarantowana dla wszystkich – młodszych i starszych uczniów oraz ich opiekunów.

Organizacja

Dla orientacji podaję czas przejazdu samochodem autostradą z centrum Łodzi do Starego Miasta w Toruniu: 2 godz. 10 min. Trzeba więc wyjechać przed 8:00, żeby się nie spóźnić. Jedziemy własnym autem. Jeśli ktoś potrzebuje zabrać się z inną rodziną, proszę o informację w formularzu zgłoszeniowym. Jeśli ktoś dysponuje miejscami wolnymi w samochodzie, także proszę o informację w formularzu zgłoszeniowym. Już dziś mam pierwsze deklaracje wolnych miejsc w aucie, można więc korzystać z tej formy transportu.

Wycieczka ma charakter rodzinny, a opiekę nad dziećmi sprawują rodzice (ew. inni opiekunowie np. babcia czy dziadek)- nie organizujemy wycieczki szkolnej (nie jesteśmyjedną grupą szkolną pod opieką nauczycieli).

Osobom zgłoszonym przez formularz wyślemy szczegółowe informacje, gdzie spotykamy się o godzinie 10:00 w Toruniu, gdzie można zaparkować oraz w jaki sposób zarezerwować sobie przez internet wejściówki do wskazanych niżej obiektów. Wejściówki zamawiamy indywidualnie według potrzeb danej rodziny. Gdyby z jakiegoś powodu nie udało się zarezerwować wejściówki do obiektu, przygotowaliśmy w tym czasie zajęcia alternatywne.

Koszty

Uczestnictwo w wycieczce za 1 ucznia: 50 zł (drugie dziecko z rodzeństwa 25 zł, trzecie i kolejne z rodzeństwa gratis). Rodzice i opiekunowie nie płacą.

Planetarium – uczniowie (z legitymacją) 13 zł, dorośli 17

Muzeum Piernika – dzieci 24 zł, dorośli 29 zł,

Pozostałe miejsca i obiekty: gratis (miejsca ogólnodostępne niepłatne)

Dojazd: we własnym zakresie

Parkowanie: ok. 8,50-10,00 zł za parkowanie w godz. 9:30-15:00 (po 15:00 niepłatne) w strefie B (w tej strefie zaproponujemy miejsce do parkowania).

Posiłek: zaplanowaliśmy miejsce do posiłku zabranego z domu, zapewniamy herbatę i kawę – można w tym czasie udać się na indywidualny posiłek w inne miejsce.

Motywacja

Zapewne nie trzeba specjalnie motywować przekonanych do takiej formy wycieczki. Dodam więc tylko, że wideo relacja z wycieczki po Łodzi z 2 października jest na naszym profilu facebookowym. W Toruniu będzie jeszcze piękniej i ciekawiej. Na tę chwilę nie ograniczamy listy uczestników, jednak gdyby zapisywały się tłumy, będziemy zamykać listę. Więc… kto pierwszy, ten lepszy!

Zapisy

Chętnych na wycieczkę proszę o wypełnienie formularza zapisów: https://forms.office.com/r/8T7YfQNnU4