Rodzice naszych uczniów napisali książkę o Edukacji Domowej!

„Gwiazdka z nieba, czyli o Edukacji Domowej prawie wszystko” to nowa, bardzo inspirująca książka traktująca o nauczaniu w domu. Autorzy, Ewa i Rafał Szeferowie, są małżeństwem od 17 lat. Jako rodzice piątki dzieci od początku zdecydowali się na przygodę z edukacją domową, a ich najstarszy syn jest uczniem ósmej klasy Szkoły Podstawowej NAZARET. Mama z wykształcenia jest psychologiem rodzinnym, tata zaś inżynierem. Oboje dzielą się bogatym doświadczeniem prowadzenia dzieci w edukacji domowej i wskazują bardzo wiele konkretnych rozwiązań jak zacząć, jak realizować i do czego zmierzać w ED.

Zasadniczą autorką książki jest mama, Ewa Szefer, która wprowadza czytelnika w świat przygody, zabawy, obowiązków i sukcesów edukacyjnych dziecka uczącego się w domu. Jako wieloletni praktyk odpowiada na mnóstwo pytań i dylematów rodzących się w głowach rodziców zainteresowanych tym sposobem kształcenia. Daje wiele cennych rad i, przede wszystkim, motywuje do odważnych, ale też owocnych decyzji.

Innym rodzajem doświadczeń dzieli się tata, Rafał Szefer. Choć jego osobiste zaangażowanie w proces kształcenia dzieci jest znacznie mniejsze niż żony, to jednak wiedza, doświadczenie i trzeźwa ocena dorobku rodziny z ostatnich kilku lat pozwalają mu wyraźnie, po imieniu, nazywać blaski i cienie wybranego przez nich sposobu edukacji. W refleksji swojej jest uczciwy, rzetelny i szczery.

Osoby chcące nabyć książkę mogą znaleźć pod tym linkiem.