Propozycje zajęć dla uczniów klas 0-3

Drodzy Rodzice,

Przedstawiamy propozycję pakietu zajęć planowanych na każdy wtorek, w godzinach 10:00-15:00, w świetlicy przy ul. Rewolucji 1905 r. 78 w Łodzi (centrum miasta). Osoby uczestniczące w zebraniu 1 września znają to miejsce – tam zorganizowaliśmy zebranie. Rodzice chętni do zapisania dziecka proszone są o wypełnienie ankiety, do której link zamieszczam poniżej.

Podczas zajęć przewidziano przerwę na posiłek. Jeżeli rodzice zdecydują, że może to być posiłek ciepły przygotowany i przywieziony przez firmę cateringową, możemy tak to zorganizować.

Po zajęciach warsztatowych można uczestniczyć w zajęciach na pływalni w SP 19 na al. Wyszyńskiego 100 (dawna Balonowa 1, czyli siedziba naszej szkoły) pod okiem instruktora. Zajęcia zaczynają się tego samego dnia, czyli we wtorek, o godz. 16:20 (45 min.)

Koszt uczestnictwa jednego dziecka w zajęciach (pływalnia jest wliczona w cenę) wynosi 60 zł. Koszt dla drugiego dziecka z rodzeństwa to 30 zł, a trzeciego 15 zł.

Usługa cateringowa jest płatna osobno – cenę ustalimy, gdy wybierzemy dostawcę (jeśli rodzice będą chętni). Ponieważ jeszcze nie mamy wybranego dostawcy, chętnie skorzystamy z Państwa podpowiedzi i rekomendacji – być może któryś z rodziców naszych uczniów prowadzi firmę cateringową i chciałby dla nas coś zrobić lub może ktoś znajomy, zaufany i godny polecenia, chciałby nam w tym pomóc – oczywiście na zasadach komercyjnych.

Zajęcia warsztatowe dwugodzinne będą prowadzone przez Jolantę Sowińską-Gogacz, nauczycielkę opiekującą się w naszej szkole uczniami z klas 0-3. Panią Jolę można było poznać podczas zebrania 1 września oraz podczas naszego ostatniego pikniku w Sokolnikach Lesie.

Zajęcia plastyczne poprowadzi Oliwia Wawrzyniak, studentka III roku Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, która prowadziła zajęcia plastyczne z dziećmi podczas ostatniego pikniku i która nagrała dla nas małą zapowiedź tego, co może wydarzyć się podczas wtorkowych zajęć.

Zajęcia z języka angielskiego poprowadzą lektorki ze Szkoły Języków Obcych AKCENT w Łodzi. Lektorki specjalizują się w zajęciach warsztatowych aktywizujących, podczas których będą angażować uczniów w aktywną komunikację językową. Zajęcia będą odbywać się w dwóch grupach wiekowych.

W tej samej ankiecie pytamy o chęć uczestniczenia w przygotowaniu do Pierwszej Komunii Świętej dla uczniów klasy 3 oraz w przygotowaniu do wczesnej Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci w wieku 5-8 lat. Spotkania obu grup będą odbywać się około raz w miesiącu w parafii w Sokolnikach Lesie pod opieką duchową proboszcza ks. Piotra May-Majewskiego. Jest to miejsce, w którym odbył się nasz ostatni piknik. Choć frekwencja nie była stuprocentowa, wielu z Państwa miało okazję poznać parafię i księdza proboszcza. Szczegóły organizacji przygotowania i samej ceremonii będą ustalane z zainteresowanymi osobami, jeśli zbierze się grupa chętnych.

ANKIETA: https://forms.office.com/r/HbHLmfcZ6B

Chętnie przyjmę wszelkie uwagi i sugestie dotyczące organizacji pracy dla naszych dzieci. Pozostaję do Państwa dyspozycji.